Послуги нашого центру

Індивідуальні заняття

Індивідуальний підхід до кожного пацієнта включає:

- розробку індивідуальної програми фізичної реабілітації;
- індивідуальне реабілітаційне заняття з фахівцями фізичної реабілітації;
- поточний контроль за фізичним станом;
- корекцію програми фізичної реабілітації, відповідно до зміни стану організму;
- складання рекомендацій та домашньої програми.

Кожна людина є індивідуальною, з своїм перебігом захворювання,тому і складання реабілітаційної програми має бути виключно індивідуальним. Після проведеного реабілітаційного обстеження, із використанням функціональних тестувань, реабілітолог продумує програму, основою якої є застосування фізичних вправ.

Заняття із фізичним реабілітологом триває від 45 хв (для найменших діток) до 60 хв. Тісна співпраця з рідними та близькими на заняттях у подальшому допоможе ефективніше контролювати правильність виконання вправ дома.

Спланувати співпрацю з реабілітологом можна у кількох варіантах:

Постійне, систематичне відвідування занять з фізичної реабілітації 2-5 разів на тиждень;
проходити фізичну реабілітацію курсами, кількість яких на рік підбирається індивідуально, з самостійними заняттями вдома у період між курсами.
самостійні заняття вдома після засвоєння підібраних фізичних вправ та обов’язковими заняттями з реабілітологом хоча б один раз на місяць для контролю та корекції програми.

Консультації

Для того, щоб індивідуалізувати реабілітаційний процес та максимально повно пояснити пацієнту які і для чого засоби фізичної реабілітації пропонуються, яким чином їх слід застосовувати, які найближчі та віддалені цілі реабілітації можливо досягнути, яким є реабілітаційний прогноз - проводиться консультація фахівця реабілітолога.

Консультація фізичного реабілітолога / фізичного терапевта включає:

- встановлення реабілітаційного діагнозу та реабілітаційних завдань;
- консультація щодо застосування засобів фізичної реабілітації, їх впливу та ефективності;
- визначення потреби в ортопедичних і технічних засобах реабілітації та їх індивідуальний підбір;
- показ правильного виконання рекомендованих вправ, переміщень, користуванню технічними засобами реабілітації, тощо в домашніх умовах.

Масаж

Види масажу та опис
Масажні процедури виконують висококваліфіковані фахівці з відповідною вищою освітою. Масаж є засобом зміцнення здоров'я, збереження нормальної функціональної активності організму, профілактики та лікування великої кількості захворювань.

При проведенні масажу шкіра очищається від рогових лусочок епідермісу, поліпшується секреторна функція потових і сальних залоз, активізується лімфо - і кровообіг в тканинах. Це призводить до усунення венозного застою і поліпшення трофіки, як в шкірі, так і в глибше лежачих тканинах, підвищується тонус шкіри і м'язів, прискорюються обмінні процеси. Все це сприяє поліпшенню загального стану організму. Завдяки масажу зникають головні болі, болі в суглобах, нормалізується артеріальний тиск і т.д. Шкіра стає гладкою та еластичною, прискорюється «спалювання жирів» в місцях їх найбільшого відкладення.

Види

Класичний масаж

Класичний загальний масаж, здатний радикально полегшити ваш стан при порушеннях опорно-рухового апарату, захворюваннях серцево-судинної системи та органів дихання. Дана процедура прискорює відновлювальний процес після травм, а також при високому фізичному і розумовому навантаженні. Під впливом масажу м'язова тканина насичується киснем, з неї швидше виводяться продукти розпаду, краще утворюється енергія, за рахунок якої м'язи скорочуються, і підвищується їх працездатність.

Масаж спини

Відновлює пошкоджені тканини, підсилюючи циркуляцію крові і знімаючи набряклість, гармонізуючи тонус нервової системи, оживляючи роботу внутрішніх органів. Адже патологічні зміни в хребті і м'язах спини негативно впливають на роботу серця, печінки, шлунка та кишківника, до яких іннервують нервові закінчення корінців спинного мозку.

Показання: при м'язових спазмах, травмах з ураженням м'язів, зв'язок і нервів; остеохондрозі хребта, сколіозі, невралгіях, мігрені, гіпертонічній хворобі. Для досягнення необхідного ефекту тривалість курсу масажу спини підбирається індивідуально, а процедури проводяться щодня або через день.

Масаж рук

Масаж рук відновлює працездатність і силу стомлених м'язів після тривалого і сильного фізичного напруження, зміцнює суглоби і зв'язки рук. Покращує загоєння кісток і м'яких тканин рук після травм, зменшуючи болі і набряки. Масаж підсилює працездатність, знімає втому і підтримує організм людини в здоровому тонусі. Основна мета масажу рук полягає в тому, щоб допомогти організму позбавиться від неприємних больових відчуттів і зменшити м'язову навантаження всього тіла.

Масаж ніг

Масаж ніг значно покращує обіг крові та лімфи, перешкоджає утворенню варикозних вузлів і набряків на ногах. Також масаж ніг знімає з них м'язову втому після фізичного навантаження, постійне відчуття важкості і судоми в литках. Масаж ніг, будучи компонентом регулярного догляду за ногами, відмінно допомагає і при багатьох захворюваннях ніг. Після масажу шкіра ніг стає більш м'якою, пружною і бархатистою, покращується кровообіг, внаслідок чого знімається напруга та інші негативні відчуття.

Гігієнічний (оздоровчий) масаж

На сьогоднішній день гігієнічний масаж є активним засобом, метою якого є догляд за тілом, профілактика різних захворювань, зміцнення здоров'я та збереження організму в нормальному функціональному стані. Такий масаж може мати як загальний, так і локальний характер впливу, застосовуватися самостійно, або бути складовою комплексу. Універсальний цей вид масажу і в його виконанні, так як це може бути як професійний масаж, так і самомасаж.

Серед основних результатів застосування цього масажу можна відзначити поліпшення кровообігу, нормалізація загального психоемоційного стану, зміцнення здоров'я.

Сегментарно-рефлекторний масаж

Людський організм - складна багатофункціональна система, захворювання будь-якого органу може призвести до порушення в діяльності всього організму. Це підтверджується тим, що рефлекторні зміни, викликані тим або іншим патологічним процесом, виникають у різних тканинах тіла. Сегментарно-рефлекторний масаж якраз і призначений для того, щоб усунути ці рефлекторні зміни. У процесі даного виду масажу больові відчуття можуть проектуватися на віддалені від хворого органу ділянки тіла, які і називаються сегментами. У сегментах може спостерігатися підвищена хворобливість, чутливість або, навпаки, втрата больової чутливості тканин.

Кожен спинномозковий нерв пов'язаний з тою чи іншою ділянкою шкіри. Сегментами називаються ділянки шкіри у вигляді смуг, що охоплюють тіло від середньої лінії спереду до середньої лінії ззаду. Розрізняють такі сегменти спинного мозку: 8 шийних (С1-С8.); 12 грудних (D1-D12); 5 поперекових (L1-L5); 5 крижових (S1-S5).

Сегментарний масаж рекомендується застосовувати в тих же випадках, що і класичний. Але його рефлекторна дія значно розширює рамки його використання. Сегментарний масаж може застосовуватися:

- при хронічних і функціональних захворюваннях внутрішніх органів;
- при хронічних і функціональних ревматичних захворюваннях хребта та суглобів;
- при порушенні функції ендокринної і вегетативної систем;
- при порушенні кровопостачання.

Правильне використання прийомів сегментарного масажу сприяє нормалізації вегетативної функції, поліпшенню кровопостачання і процесів всмоктування, припинення нападів болю і активізації роботи внутрішніх органів.

Але сегментарний масаж має і протипоказання до застосування.

- при загальних інфекційних захворюваннях, що супроводжуються високою температурою;
- при гострих, гнійно-запальних процесах, що вимагають негайного хірургічного втручання;
- при гострому запаленні тканин на поверхні тіла.

Лімфодренажний масаж

Ручний лімфодренаж є передовою методикою фізичної терапії у боротьбі з лімфатичними набряками. При виконанні мануального лімфодренажу використовується ряд спеціалізованих та надзвичайно щадних методів впливу на шкіру та підшкірну клітковину для переміщення лімфи в напрямку лімфотоку, виведення її з м’яких тканин, активізації імунних реакцій, що має життєво важливе значення для захисту організму від чужорідних тіл і видалення продуктів розпаду.

Виконaння лімфодренажного масажу ефективно поєднується з виконанням дихaльних тa фізичних впрaв, що додатково сприяє aктивізaції роботи лімфaтичних вузлів і судин, внaслідок зміни внутрішньоткaнинного тиску тa, як нaслідок, тонусу судин.

Основною особливістю дaного виду мaсaжу є лeгкe тa ніжнe пeрeміщeння нaдлишку рідини (лімфи), нaкопичeної в урaжeних ділянкaх, шляхом зaстосувaння мaніпуляційних aбо мaсaжних рухів з мeтою змeншeння лімфaтичного нaбряку.

Основними eфeктaми від лімфодренажного мaсaжу є:

- покрaщeння лімфовідтоку;
- стимуляція процeсів фільтрaції лімфaтичної систeми, які допомaгaють нeйтрaлізувaти тa видaляти токсини і бaктeрії;
- aктивізaція імунної систeми зaвдяки покрaщeнню процeсу вироблeння тa розподілу aнтитіл і лімфоцитів;
- позитивний вплив нa діяльність симпaтичного тa пaрaсимпaтичного відділу нeрвової систeми, що сприяє розслaблeнню тa змeншeнню нaпружeння лімфaтичних судин.

При нaявності нaбряків лімфо дренажний масаж рекомендовано проводити щодeнно, з профілaктичною мeтою – чeрeз дeнь після зaнять фізичними впрaвaми. Середня тривалість повноцінного курсу 20 днів протягом 40-90хв

Антицелюлітний масаж

Антицелюлітний масаж виконується виключно на проблемні ділянки, спеціальні прийоми та методики контролюють глибину впливу. Фахівці рекомендують проводити такий масаж в комплексі з розслаблюючим масажем.

Покази: для кращої циркуляції крові, а, отже, до посилення мікроциркуляції в ділянці сідниць, живота і стегон, до відтоку лімфи до центру організму. Допоможе позбутися проблемних зон, позбавиться від зайвої ваги і поліпшити зовнішній вигляд шкірного покриву; Відбувається нормалізація припливу і відтоку крові і підтримка шкіри в тонусі.

Протипоказання: розширення капілярів, варикозне розширення вен або закупорка судин, загальне погане самопочуття.

Спортивний масаж

Спортивний масаж - вид масажу, який застосовується для поліпшення стану спортсмена і його спортивної форми. Також використовується для підвищення фізичної працездатності, зняття втоми, профілактики травм і захворювань опорно-рухового апарату. Спортивний масаж поділяють на попередній і відновний.

Попередній масаж проводиться перед тренуванням або змаганням з метою підготовки нервово-м'язового апарату, серцево-судинної та дихальної систем, попередження травм опорно-рухового апарату. Залежно від характеру майбутньої роботи, виду спорту, психічного стану спортсмена розрізняють також заспокійливий і тонізуючий масаж.

Відновлювальний масаж робиться зазвичай після великих фізичних, психічних навантажень. Його завдання - відновлення функціонального стану спортсмена і підвищення фізичної працездатності, а також зняття загальної втоми. Після великих фізичних навантажень він носить щадний характер, а в дні відпочинку - масаж більш глибокий. Частота застосування відновного масажу залежить від ступеня стомлення, що є етапом підготовки та деяких інших факторів.

Завдання спортивного масажу:

- поліпшити стан нервово-м'язового апарату спортсмена і особливо тих м'язів, на які падає велике навантаження;
- підвищити спортивну працездатність;
- сприяти швидкому відновленню спортсмена.

Велике значення для спортивного масажу має облік навантаження, що попадає на ті чи інші групи м'язів і суглоби в кожному виді спорту.

Медовий масаж

Метод медового масажу відноситься до різновиду рефлексотерапії і заснований на впливі на шкіру біологічно активних речовин, що містяться в бджолиному меді, спільно з механізмом дії інших видів традиційного масажу. Медовий масаж виконується і як окремий оздоровчий масаж, і як доповнення до антицелюлітної програми для поліпшення стану шкіри і виведення шлаків.

Показання: проводиться при захворюваннях шкіри, з метою очищення пор, виведення продуктів метаболізму і видалення надлишків жирності, для нормалізації кровообігу в тканинах. Корисний людям зі слабкими легенями,при застійних явищах.

Протипоказання: варикозне розширення вен, тромбофлебіт, пухлини, новоутворення, астма, алергічні захворювання, порушення щитовидної залози, хвороби шкіри, венеричні захворювання. Звичайний курс медового масажу розрахований на 12-15 сеансів. Їх проводять через день, щоб дати можливість шкірі відпочити.

Масаж Гуаша

Гуаша - це метод лікувального впливу, використання якого забезпечує діагностування, профілактику та лікування різних захворювань.

Масаж Гуаша зачіпає рефлексогенні зони, що розташовані на обличчі, тілі та голові людини. при подразненні цих зон відбувається нормалізація гормональних і гуморальних механізмів, відновлення гемодинамічних реакцій. Так як в процесі масажу Гуаша відбувається вплив на ендогенні модулятори, то цей спосіб лікування ще й піднімає імунітет людини.

Захворювання і проблеми, які вирішуються за допомогою масажу Гуаша:

- Захворювання опорно-рухового апарату;
- Захворювання серцево-судинної системи;
- Захворювання дихальної системи;
- Захворювання системи кровообігу;
- Захворювання ендокринної системи;
- Гінекологічні захворювання;
- Захворювання видільної системи;
- Онкологічні захворювання;
- Захворювання органів зору;
- Захворювання ШКТ;
- Целюліт (антицелюлітний масаж Гуаша + вакуумний масаж);
- Захворювання підшкірно-жирової клітковини;
- Шкірні захворювання;
- Зайва вага.

Сеанс масажу Гуаша являє собою механічний вплив на проекцію хворого органу. Під механічним впливом мається на увазі обробка певної зони спеціальними шкребками, які мають специфічну конфігурацію, виготовлені з нефриту або рогу буйвола. При масажі Гуаша використовується спеціальне масло, яке підсилює ефект скребкового впливу. Масло готується за стародавніми китайськими технологіями з додаванням великої кількості різних лікувальних трав. Комбінації трав можуть змінюватися залежно від цілей, які переслідуються на сеансі Гуаша.

Тривалість одного сеансу - близько години (може змінюватися в залежності від патологій). Те, як діє масаж Гуаша, помітно практично відразу. Спочатку оброблювана зона червоніє, потім може відчуватися печіння. Так як вплив здійснюється безпосередньо на проекції хворих органів, вони реагую відповідно - на шкірі з'являються екстравазати - плями «ша».

Екстравазат - місця виділення з судин людського тіла біологічні рідини. Сама рідина називається ексудат. До її складу входять клітинні елементи, мікроби, які провокують запальний процес у хворих органах, елементи крові, білковий субстрат плазми, шлаки і токсини, які містяться в міжклітинній рідині.

Не варто плутати синці та екстравазати, хоча зовні вони дуже схожі між собою. Але синяк (гематома) - це скупчення крові, яке утворюється в тканинах організму при розриві судини, в той час як причиною екстравазату є капілярні крововиливи, які відбуваються в слизових оболонках або на поверхні шкіри. При цьому сама стінка капіляра не втрачає свою цілісність (не рвуться), а лише змінює проникність. Виділення ексудату - нормальна захисна реакція людського організму.

Хронічне забруднення організму веде до того, що велика кількість токсичних речовин накопичується в навколо-середовищі, поступово заповнюючи її і перетворюючи в отруйну клоаку. У цій клоаці змушені існувати всі клітини організму. При виконанні масажу Гуаша за рахунок нейрогуморального ефекту на поверхню шкіри виводяться токсини, метаболіти, що зібралися в міжклітинній рідини, шлаки, які і утворюють плями «ша». Цей процес управляє сигналами, які виникають при впливі на біологічно активні точки і надходять у відповідні зони по волокнах судинних нервів. Плями «ша» також виконують функцію сигналізаторів, будучи прямими показниками застійних процесів в тканинах організму. У цьому випадку плями помітні тільки протягом перших 4-5 сеансів, після чого вони остаточно розсмоктуються і вже не з'являються незалежно від маніпуляцій масажиста. Це означає, що кровотік і лімфотік відновлені, застійні явища усунені, активізувалися процеси регенерації тканин, а міжклітинна рідина очистилася від шлаків і токсинів.

Варто відзначити, що перші процедури масажу Гуаша можуть викликати больові відчуття, які зникають відразу ж після припинення впливу - це свідчить про дуже запущений хворобливий процес. Плями «ша» можуть мати різний окрас і іноді лякають пацієнта, але ніякої загрози для здоров'я вони не несуть.

Ще одна важлива властивість масажу Гуаша - стимуляція синтезу гістаміну. Гістамін - це медіатор нервової системи, який бере безпосередню участь у регуляції важливих фізіологічних процесів людського організму, зародження і розвиток багатьох хворобливих станів. Синтез гістаміну необхідний для здійснення механізмів регуляції тонусу гладких м'язів кишечника, матки, судин, виділення шлункового соку.

На даний момент масаж Гуаша в Китаї є практично самої широко використовуваною технікою. Він застосовується для лікування, профілактики захворювань, є важливою складовою здорового способу життя. Більше того, масаж Гуаша - це традиція, норма життя китайського народу, завдяки якій в цій країні - велика тривалість життя (80 років), а головне - висока її якість з незмінною соціальної та сексуальної складової аж до глибокої старості.

Ще однією перевагою скребково-маслянного масажу є швидкий ефект, який може проявитися вже під час процедури. Тому масаж Гуаша ефективний не тільки для профілактики або лікування хронічних захворювань, але і для захворювань, що у стадії загострення. У цьому випадку знімаються хворобливі прояви, але для повноцінного лікування пацієнт повинен «перетерпіти» загострення, симптоми якого можуть посилитися під час сеансу. Тому до початку лікування хворого слід попередити про це. Подібний хід речей цілком відповідає правилу китайської медицини «Немає загострення - немає лікування». Крім хворобливих симптомів може з'явитися неприємний запах від тіла пацієнта.

Курс масажу Гуаша.

Повного одужання можна домогтися, тільки пройшовши весь курс масажу Гуаша, тривалість якого залежить від початкового здоров'я пацієнта. Мінімальний курс становить 10 процедур, максимального ефекту від масажу Гуаша можна очікувати через 20 процедур. Періодичність може варіюватися самим пацієнтом. Ефект від масажу Гуаша досягається не тільки за рахунок безпосереднього впливу, але і за рахунок активізації механізмів саморегуляції в організмі, саме тому дія сеансів відчувається ще через довгий час після закінчення курсу. Рекомендована періодичність для масажу - двічі на рік. Це дозволить уникнути ряду захворювань, вилікувати наявні й істотно уповільнити процеси старіння.