Гуаша - це метод лікувального впливу, використання якого забезпечує діагностування, профілактику та лікування різних захворювань.
Масаж Гуаша зачіпає рефлексогенні зони, що розташовані на обличчі, тілі та голові людини. при подразненні цих зон відбувається нормалізація гормональних і гуморальних механізмів, відновлення гемодинамічних реакцій. Так як в процесі масажу Гуаша відбувається вплив на ендогенні модулятори, то цей спосіб лікування ще й піднімає імунітет людини.
Захворювання і проблеми, які вирішуються за допомогою масажу Гуаша:
- Захворювання опорно-рухового апарату;
- Захворювання серцево-судинної системи;
- Захворювання дихальної системи;
- Захворювання системи кровообігу;
- Захворювання ендокринної системи;
- Гінекологічні захворювання;
- Захворювання видільної системи;
- Онкологічні захворювання;
- Захворювання органів зору;
- Захворювання ШКТ;
- Целюліт (антицелюлітний масаж Гуаша + вакуумний масаж);
- Захворювання підшкірно-жирової клітковини;
- Шкірні захворювання;
- Зайва вага.
Сеанс масажу Гуаша являє собою механічний вплив на проекцію хворого органу. Під механічним впливом мається на увазі обробка певної зони спеціальними шкребками, які мають специфічну конфігурацію, виготовлені з нефриту або рогу буйвола. При масажі Гуаша використовується спеціальне масло, яке підсилює ефект скребкового впливу. Масло готується за стародавніми китайськими технологіями з додаванням великої кількості різних лікувальних трав. Комбінації трав можуть змінюватися залежно від цілей, які переслідуються на сеансі Гуаша.
Тривалість одного сеансу - близько години (може змінюватися в залежності від патологій). Те, як діє масаж Гуаша, помітно практично відразу. Спочатку оброблювана зона червоніє, потім може відчуватися печіння. Так як вплив здійснюється безпосередньо на проекції хворих органів, вони реагую відповідно - на шкірі з'являються екстравазати - плями «ша».
Екстравазат - місця виділення з судин людського тіла біологічні рідини. Сама рідина називається ексудат. До її складу входять клітинні елементи, мікроби, які провокують запальний процес у хворих органах, елементи крові, білковий субстрат плазми, шлаки і токсини, які містяться в міжклітинній рідині.
Не варто плутати синці та екстравазати, хоча зовні вони дуже схожі між собою. Але синяк (гематома) - це скупчення крові, яке утворюється в тканинах організму при розриві судини, в той час як причиною екстравазату є капілярні крововиливи, які відбуваються в слизових оболонках або на поверхні шкіри. При цьому сама стінка капіляра не втрачає свою цілісність (не рвуться), а лише змінює проникність. Виділення ексудату - нормальна захисна реакція людського організму.
Хронічне забруднення організму веде до того, що велика кількість токсичних речовин накопичується в навколо-середовищі, поступово заповнюючи її і перетворюючи в отруйну клоаку. У цій клоаці змушені існувати всі клітини організму. При виконанні масажу Гуаша за рахунок нейрогуморального ефекту на поверхню шкіри виводяться токсини, метаболіти, що зібралися в міжклітинній рідини, шлаки, які і утворюють плями «ша». Цей процес управляє сигналами, які виникають при впливі на біологічно активні точки і надходять у відповідні зони по волокнах судинних нервів. Плями «ша» також виконують функцію сигналізаторів, будучи прямими показниками застійних процесів в тканинах організму. У цьому випадку плями помітні тільки протягом перших 4-5 сеансів, після чого вони остаточно розсмоктуються і вже не з'являються незалежно від маніпуляцій масажиста. Це означає, що кровотік і лімфотік відновлені, застійні явища усунені, активізувалися процеси регенерації тканин, а міжклітинна рідина очистилася від шлаків і токсинів.
Варто відзначити, що перші процедури масажу Гуаша можуть викликати больові відчуття, які зникають відразу ж після припинення впливу - це свідчить про дуже запущений хворобливий процес. Плями «ша» можуть мати різний окрас і іноді лякають пацієнта, але ніякої загрози для здоров'я вони не несуть.
Ще одна важлива властивість масажу Гуаша - стимуляція синтезу гістаміну. Гістамін - це медіатор нервової системи, який бере безпосередню участь у регуляції важливих фізіологічних процесів людського організму, зародження і розвиток багатьох хворобливих станів. Синтез гістаміну необхідний для здійснення механізмів регуляції тонусу гладких м'язів кишечника, матки, судин, виділення шлункового соку.
На даний момент масаж Гуаша в Китаї є практично самої широко використовуваною технікою. Він застосовується для лікування, профілактики захворювань, є важливою складовою здорового способу життя. Більше того, масаж Гуаша - це традиція, норма життя китайського народу, завдяки якій в цій країні - велика тривалість життя (80 років), а головне - висока її якість з незмінною соціальної та сексуальної складової аж до глибокої старості.
Ще однією перевагою скребково-маслянного масажу є швидкий ефект, який може проявитися вже під час процедури. Тому масаж Гуаша ефективний не тільки для профілактики або лікування хронічних захворювань, але і для захворювань, що у стадії загострення. У цьому випадку знімаються хворобливі прояви, але для повноцінного лікування пацієнт повинен «перетерпіти» загострення, симптоми якого можуть посилитися під час сеансу. Тому до початку лікування хворого слід попередити про це. Подібний хід речей цілком відповідає правилу китайської медицини «Немає загострення - немає лікування». Крім хворобливих симптомів може з'явитися неприємний запах від тіла пацієнта.
Курс масажу Гуаша.
Повного одужання можна домогтися, тільки пройшовши весь курс масажу Гуаша, тривалість якого залежить від початкового здоров'я пацієнта. Мінімальний курс становить 10 процедур, максимального ефекту від масажу Гуаша можна очікувати через 20 процедур. Періодичність може варіюватися самим пацієнтом. Ефект від масажу Гуаша досягається не тільки за рахунок безпосереднього впливу, але і за рахунок активізації механізмів саморегуляції в організмі, саме тому дія сеансів відчувається ще через довгий час після закінчення курсу. Рекомендована періодичність для масажу - двічі на рік. Це дозволить уникнути ряду захворювань, вилікувати наявні й істотно уповільнити процеси старіння.